Vranovská přehrada - hráz

Vranovská přehrada a její okolí pro turisty

Zábava na pláži

Vodní atrakce

V areálu Vranovské pláže jsou vám k dispozici vodní atrakce (tobogán, trampolína, skluzavka), půjčovna loděk, šlapadel nebo dětský bungee jumping.

Lanový park

Aktivní jedinci si mohou vyzkoušet pohyb v korunách stromů. Dva okruhy ve výšce 4‒9 metrů nad zemí nabídnou 17 překážek. Školám a početným skupinám nabízíme zvýhodněné vstupné.

Kulturní a sportovní akce

V hlavní letní sezoně je na pláži v provozu letní kino, loutkové divadlo pro děti, konají se různé kulturní nebo sportovní akce, např. výlov sektu, závody dračích lodí, vranovské volejbalové léto atd. – viz Akce na Vranovské pláži.

Restaurace a obchody

Najdete zde restaurace, cukrárny, obchody s potravinami a stánky s čerstvou zeleninou a ovocem či pečivem. Kromě toho zde je řada příjemných hospůdek s živou hudbou, bistra, prodej novin a časopisů a další služby.

Turistické trasy

Východní část Vranovské přehrady protíná hned několik turistických tras. Hned u lávky na pláž začíná naučná stezka Karla Claryho, Červená trasa vás zavede z Vranova nad Dyjí do Národního parku Podyjí, zelená zase ke zřícenině hradu Šenkenberg. Žlutě značená cesta vede od pláže Znojemským lesem na Bítov.

Videa z akcí na Vranovské pláži

Historické památky v okolí

Zámek Vranov nad Dyjí

Tyčí se majestátně nad stejnojmenným městem. Dominantou zámku jsou tzv. sál předků a kaple. Je obklopen krásnou přírodou a z jeho nádvoří je nádherný výhled na celé město. Více informací najdete na stránkách o zámku Vranov nad Dyjí. Ke státnímu zámku Vranov nad Dyjí Vás z pláže odveze vyhlídkový vláček.

Hrad Bítov

Hrad Bítov leží 2 km od obce Bítov na ostrohu obtékaném řekou Želetavkou nedaleko jejího soutoku s Dyjí v kaňonu tzv. Moravského Švýcarska. Je proslulý sbírkou 51 vycpaných psů nejrůznějších ras. Na výlet k hradu Bítov můžete využít lodní dopravu.

Pevnostní muzeum Vranov

Dva bunkry československého opevnění jsou přesně vystrojené a vyzbrojené do různých období opevňování ve 20. století. V první pevnosti okusíte atmosféru krizových dní v roce 1938, ve druhém bunkru se ocitnete uprostřed období tzv. Kubánské krize.

Města a místa v okolí

V blízkém okolí Vranovské přehrady je mnoho zajímavých obcí a měst s bohatou historií i zachovanými a udržovanými památkami.

Znojmo známé svým podzemím, radniční věží či Rotundou sv. Kateřiny

Telč s historickým centrem zapsaným mezi památky UNESCO.

Za návštěvu určitě stojí i Slavonice s nádherným historickým centrem.


Tipy na výlety do okolí